Jejich moc se využívala již od počátku stvoření. I když se jim neklade taková váha, jako tomu bývalo, přesto jsou nadále součástí medicíny a léčitelství a dá se s klidem říci, že poslední dobou o ně opět roste velký zájem. Ani není divu, přírodní léčivo je daleko šetrnější k našemu organismu, než chemicky vytvořené pilulky, které jsou pro mnohé z nás až neúnosně drahé. Bylinky pomáhaly vždycky v léčbě a působily na řadu různých chorob. Je pravdou, že v dnešní době jsou zákeřnější viry a bacily, ale to nemění nic na věci, že by se jejich síla a moc měla podceňovat. Stále platí to, že ulevují od bolesti, uvolňují hleny, pomáhají léčit rány a dokonce svoje působení mají i v kuchyni.
Přírodní antibiotikum
Existuje mnoho bylinek, které mají podobné složení jako antibiotika, jen neničí naši mikroflóru a také jsou snesitelnější pro náš organismus. Mezi velmi známé patří česnek, cibule, med, zázvor, kurkuma a další poklady , které jsou zdraví prospěšné. Mnohdy se s nimi setkáváme a ani netušíme, jakou mají moc a působení. V podstatě máme léky na dosah ruky a příprava čaje nebo sirupu nám nezabere zase tak mnoho času.
Kráska s elegantním kloboučkem
Jmenuje se Echinacea, ale také jí můžeme znát pod názvem třapatka nachová, Indiáni jí říkali sluneční klobouk, anebo si vysloužila i přezdívku hadí kořen. Její působení a zaměření je velmi široké. Nejen že dokonale posiluje imunitu, ale je úspěšná v léčbě virózy, angíny, při zánětu močových cest. Ale abychom jí neubírali na účincích, tak i venkovně snadno zatočí s popáleninou nebo se špatně se hojícími ranami. Tinktura je naprosto skvělá jako kloktadlo a navíc kdo zná nepříjemné afty a vůbec celkově záněty ústní dutiny a krku, tak s radostí po ní sáhne, jelikož mu přinese úlevu. Echinacea může sloužit v podobě čaje, mazání, tinktury, ale i sirupu, který ocení hlavně maminky těch nejmenších ratolestí.