1) Nejvíce důležité je, zeptat se Vašeho dítěte na to, co by samo chtělo dělat, co by ho bavilo, častým kamenem úrazu bývá, přenášení vlastních nesplněných ambicí na děti, u toho děti ve většině případů nevydrží.
2) Některé sporty jsou náročnější na zdraví, či požadují určité podmínky. Rozhodně neuděláte chybu, když si s dítětem zajdete ke sportovnímu lékaři, který ho vyšetří a sám Vám poradí, co je pro Vašeho malého sportovce vhodné a co ne. Pokud bude mít potíže například s koleny, nebudete jej hnát do aktivit, které jsou převážně na tuto část těla náročné.
3) Pokud jste dodatečně zajištění, nepočítáte poslední korunky do výplaty, můžete si dovolit investovat Vašemu dítěti do sportovní výbavy více peněz. Pokud ale nejste finančně úplně na vrcholu, důležité je i přemýšlení do budoucna, pokud Vaše dítě bude chtít hrát například fotbal, nebude to pro Vaši peněženku takový šok, jako třeba kdybyste měli kupovat celou hokejovou výbavu.
4) Jako malí jsme všichni měli nějakého idola, či vzor, ať už to byl náš rodič, starší sourozenec nebo sportovec. Motivace je totiž často základem pro úspěch a následnou snahu něčeho dosáhnout. S Vaší polovičkou byste měli být schopni a odhodláni podporovat Vaše dítě naplno, stát se ještě o něco hrdějšími rodiči. Není přece nic hezčího, pro naše uši než slyšet pochvalu z úst, někoho, koho máme rádi.
5) Výhodou, je začít se sportem co nejdříve, ať už to je pro dítě dobré po zdravotní stránce nebo má mnohem více času na zdokonalování se v určité činnosti. Jak všichni víme, když jsme malí, učíme se nejlépe, zároveň máme menší zábrany v tom, riskovat. Skvělým příkladem je například hokej, jako dítě se nebojíte tolik bruslit, tudíž se toho naučíte mnohem více než v pozdějších letech.
6) Sladká tečka na závěr. Vzpomeňte si na Vaše školní léta, letěly holky spíše po sportovcích? Dnes to není jinak, Váš potomek bude lámat dívčí srdce.