Jestliže má někdo investiční zlato, pořídil si ho zřejmě s cílem na tomto vydělat nebo alespoň neprodělat. Do zlata se totiž investuje proto, aby se ochránily do něj vložené prostředky před riziky, jež na trhu nejednou hrozí, a majiteli šlo nejspíše i o naději na tom současně i něco spekulativním způsobem vydělat.
Ten, kdo si podobné zlato pořizuje, tak logicky činí nejlépe, pokud v dobách nižších cen nakupuje a poté, co ceny dosáhnou dostatečné výše, naopak prodává.
A v jaké době žijeme právě nyní? V té, jež nahrává lidem, kteří chtějí prodat. Právě dnes jsou ceny tohoto kovu vysoko a ten, kdo se ho zbavuje, si tak může být jist tím, že za něj dostane zaplaceno lépe, než jindy. Ten, kdo se může pochlubit vlastnictvím zlatých slitků značek jako třeba Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule, Heraeus Hanau, Metalor, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi či UBS, případně některých kvalitních zlatých mincí, by tak měl právě v těchto dnech mířit do Obecního domu v Praze, kde se mu nabízí výkup zlata, jímž si lze přijít na skutečně vysoké částky.
Stačí jenom nahlédnout do cenových nabídek a dáte mi za pravdu, že je situace právě taková, aby ji člověk k prodeji svého drahého kovu využil. A nemusí jít nezbytně jen o zlato, výhodně se tu lze zbavit klidně i jiných drahých kovů, jako jsou palladium, platina či stříbro.
Po předání a kontrole toho, co prodávající nabízí, mu je zde vyplacena skutečně zajímavá částka, jakou by ještě na počátku tohoto roku nikde nedostal. A to bez ohledu na to, zda bylo takové zlato pořízeno zde nebo u některého z dalších prodejců nebo jeho prodej zprostředkovávajících bank.
A je-li tu snad někdo zklamán, pak jedině ten, kdo by chtěl prodat surové či zlomkové zlato, nějaké ty šperky, zlomky mincí nebo mince nižší ryzosti než 900 tisícin. Protože o to zde zájem projeven nebude. Ale investiční zlato, to je jiná. To tu udělá z leckoho klidně i pohádkového boháče.